Aktualności

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

2.09.2020 r.

Wykonawca prac budowlanych  świetlicy wiejskiej w Cisowniku

 

W piątek 5 czerwca 2020 r. Gmina Krzywda podpisała umowę z firmą, która wykona prace związane z rozbudową budynku świetlicy wiejskiej wraz z niezbędną infrastrukturą techniczną, obsługą komunikacyjną i miejscami postojowymi, altaną grillową oraz oświetleniem terenu.

Wykonawcą prac została, wyłoniona w ramach postępowania przetargowego, firma „IRPOL” Ireneusz Przeździak z Łukowa.

W zakres prac będących przedmiotem zamówienia wchodzi:

 • rozbudowa świetlicy wiejskiej o pomieszczenia kotłowni, toalety ogólnodostępnej oraz przedsionka;
 • częściowa przebudowa dachu w celu połączenia części dobudowywanej;
 • wymiana stolarki zewnętrznej okienno-drzwiowej;
 • termoizolacja świetlicy;
 • renowacja pomieszczeń;
 • wykonanie instalacji wewnętrznych wodno-kanalizacyjnych, centralnego ogrzewania oraz instalacji elektrycznych w części dobudowywanej;
 • wymiana wewnętrznej instalacji oświetleniowej;
 • utwardzenie terenu wraz z miejscami postojowymi;
 • budowa altany grillowej oraz zbiornika na ścieki sanitarne;
 • wykonanie oświetlenia i ogrodzenie terenu.

 

Dodajmy, że inwestycja pn. „Kompleksowa modernizacja świetlicy w Cisowniku w celu przywrócenia jej funkcji użytkowych (kulturalnych i społecznych) wraz z zakupem niezbędnego wyposażenia i zagospodarowania terenu funkcjonalnie powiązanego”, ma wartość 776 926,24 zł, przy czym Gmina Krzywda pozyskała zewnętrzne dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego  w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, Oś 13 Infrastruktura Społeczna, Działanie 13.4 Rewitalizacja obszarów wiejskich. Unijna dotacja wynosi 542 781,06 zł, natomiast dotacja celowa przeznaczona na powyższe zadanie z budżetu państwa to 63 856,59 zł.

15.09.2020 r.

Trwają prace przy modernizacji świetlicy wiejskiej w Cisowniku

Od czerwca 2020 r. trwa modernizacja świetlicy wiejskiej w miejscowości Cisownik, dofinansowanej ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, Oś 13 Infrastruktura Społeczna, Działanie 13.4 Rewitalizacja obszarów wiejskich.

Prace budowlane, realizowane przez firmę „IRPOL” Ireneusz Przeździak z Łukowa, trwają od czerwca bieżącego roku. Obecnie wchodzą w kolejną fazę polegającą na robotach końcowych wewnątrz budynku, wykończeniowych na elewacji oraz zagospodarowaniu terenu przed świetlicą. Oprócz rozbudowy obiektu projekt zakłada bowiem również wykonanie utwardzenia terenu wraz z miejscami postojowymi, budowę altany grillowej oraz zbiornika na ścieki sanitarne, wykonanie oświetlenia oraz ogrodzenie terenu.

Prace budowlane stanowią część przedsięwzięcia będącego przedmiotem dofinansowania pn. „Kompleksowa modernizacja świetlicy w Cisowniku w celu przywrócenia jej funkcji użytkowych (kulturalnych i społecznych) wraz z zakupem niezbędnego wyposażenia i zagospodarowania terenu funkcjonalnie powiązanego”. Montaż urządzeń placu zabaw oraz siłowni plenerowej, jak również wyposażenie świetlicy zostanie zlecone do wykonania odrębnym postępowaniem przetargowym.

1

3

4

5

28.09.2020 r.

Przetarg na zorganizowanie terenu rekreacyjnego w Cisowniku.

Mieszkańcy Cisownika już niedługo będą mogli w pełni cieszyć się zmodernizowanym obiektem świetlicy wiejskiej. Gmina Krzywda ogłosiła bowiem przetarg na zorganizowanie terenu rekreacyjnego wokół świetlicy.

Przedmiotem zamówienia jest budowa placu zabaw i siłowni plenerowej.

Całość wraz z istniejącym już boiskiem sportowym, stanowić będzie funkcjonalny kompleks rekreacyjno-sportowy w tej miejscowości, oferujący mieszkańcom szeroki wachlarz aktywności sportowych i rekreacyjnych. Obiekt będzie ogólnodostępny i bezpłatny.

Oferty na przedmiotowe zamówienie należy złożyć do 13 października 2020r., do godziny  11.00.

Całość zadania stanowi inwestycję pn. „Kompleksowa modernizacja świetlicy w Cisowniku w celu przywrócenia jej funkcji użytkowych (kulturalnych i społecznych) wraz z zakupem niezbędnego wyposażenia i zagospodarowania terenu funkcjonalnie powiązanego”, która jest współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, Oś 13 Infrastruktura Społeczna, Działanie 13.4 Rewitalizacja obszarów wiejskich.

 

6

7

2.10.2020

Przetarg na dostawę wyposażenia świetlicy wiejskiej w Cisowniku.

Gmina Krzywda przygotowuje się do zakończenia prac związanych z modernizacją obiektu. Prace budowlane nadal trwają, równocześnie został ogłoszony przetarg na dostawę wyposażenia do świetlicy. Wszystko po to by mieszkańcy mogli cieszyć się funkcjonalnym i komfortowo wyposażonym obiektem.

Zamówienie obejmować będzie miedzy innymi wyposażenie obiektu w sprzęt agd, meble, gry i stół do gier, rolety rzymskie, urządzenia ze stali nierdzewnej, sprzęt rehabilitacyjny oraz wyposażenie łazienek.

Na oferty od wykonawców Gmina czeka do 12 października 2020 r. Oferty należy złożyć do godziny  11.00.

Realizację projektu umożliwiło dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020, Oś 13 Infrastruktura Społeczna, Działanie 13.4 Rewitalizacja obszarów wiejskich.

 

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2020-10-06
Data publikacji:2020-10-06
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Rafał Sobiech
Liczba odwiedzin:114