Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Życzenia

27 maja 2019

Zaproszenie

23 maja 2019

Dofinansowanie na budowę świetlicy wiejskiej w Radoryżu Smolanym

Logo UE i PROW

„Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie”.

 

W dniu 7 maja 2019 roku Gmina Krzywda podpisała umowę o przyznanie pomocy nr 00022-65170-UM0310054/18 z Samorządem Województwa na realizację operacji pn. „Budowa budynku świetlicy wiejskiej w Radoryżu Smolanym” mająca na celu zapewnienie warunków do organizacji przedsięwzięć kulturalnych i artystycznych poprzez budowę świetlicy wiejskiej i jej wyposażenie.

Planowane wskaźniki, które zostaną osiągnięte w wyniku realizacji operacji:

Liczba obiektów wybudowanych (świetlica) – 1

Liczba obiektów wyposażonych (świetlica) - 1

Operacja współfinansowana jest ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich” objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

22 maja 2019
Przejdź do - II Bieg Kolarski o Puchar Henryka Sienkiewicza

II Bieg Kolarski o Puchar Henryka Sienkiewicza

Rekordowa frekwencja i doborowa obsada towarzyszyły drugiemu Biegowi Kolarskiemu o Puchar Henryka Sienkiewicza, który odbył się w niedzielę 19 maja w gminie Krzywda. Na stronie www.biegkolarski.pl są dostępne wyniki oraz obszerna fotorelacja.

Druga edycja Biegu Kolarskiego o Puchar Henryka Sienkiewicza przeszła do historii. Na starcie stanął prawie 250 uczestników, a komplet pakietów startowych rozszedł się kilka dni przed imprezą. Znakomita obsada i bardzo wysoki poziom sportowy to niewątpliwie zasługa zawodników i zawodniczek, którzy zdecydowali się wziąć udział w wyścigu. Natomiast o samym wyścigu najczęściej powtarzane opinie to bardzo dobra organizacja, zabezpieczenie trasy i unikalny klimat związany z oprawą i miejscem zawodów. Pogoda również dopisała, bo drogi Gminy Krzywda zdążyły przeschnąć i przez cały wyścig zawodnikom towarzyszyła słoneczna pogoda.

Podczas trwania wyścigu można było spróbować lokalnych przysmaków przygotowanych przez koła gospodyń z gminy Krzywda. Impreza miała także wymiar charytatywny. Można było pomóc choremu na zanik mięśni 14-letniemu Kubie Koryckiemu. Na rzecz podopiecznego Fundacji Cegiełkowo Pasja i Pomoc została przekazana część dochodu z pakietów startowych, a podczas imprezy obecni byli wolontariusze z puszkami. Była także niepowtarzalna okazja kupić limitowane plakaty wyścigu wykonane przez Neona Neonova z których dochód sprzedaży został przekazany dla Kuby.

Gratulujemy uczestnikom rajdu wyników sportowej rywalizacji oraz dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację imprezy.

22 maja 2019

Pierwsze posiedzenia i szkolenie obwodowych komisji wyborczych

Pierwsze posiedzenia i szkolenie obwodowych komisji wyborczych odbędą się 16 maja 2019 r. o godz. 15:30 w Centrum Kultury i Integracji Społecznej w Krzywdzie, ul. Łukowska 20, 21-470 Krzywda.

15 maja 2019

IX Sesja Rady Gminy Krzywda

W dniu 14 maja 2019 r. o godz. 15:00 odbędzie się IX Sesja Rady Gminy Krzywda.  Miejsce obrad – sala konferencyjna Urzędu Gminy w Krzywdzie ul. Żelechowska 24B.

13 maja 2019
Czytaj więcej o: IX Sesja Rady Gminy Krzywda

Życzenia

8 maja 2019

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2015-10-02
Data publikacji:2015-10-02
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Test
Liczba odwiedzin:162024