Jesteś tutaj: Start / Aktualności

Aktualności

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Zaproszenie

6 listopada 2019

Nabór wniosków na realizację programu "Szkolny Klub Sportowy" na rok 2020

Minister Sportu i Turystyki ogłosił nabór wniosków w ramach Programu „Szkolny Klub Sportowy” w ramach rozwijania sportu poprzez wspieranie przedsięwzięć z zakresu upowszechniania sportu dzieci i młodzieży.

Program „Szkolny Klub Sportowy” stanowi narzędzie wspierające podejmowanie aktywności fizycznej w szczególności wśród dzieci i młodzieży o mniejszej sprawności fizycznej, rzadziej podejmujących aktywność fizyczną w czasie wolnym, nieobjętych regularnymi formami aktywności fizycznej, np. treningami w klubie sportowym.

Program polega na zorganizowaniu i prowadzeniu w okresie od 1 stycznia do 15 grudnia 2020 r. systematycznych zajęć sportowych w wymiarze 2 razy w tygodniu dla każdego
uczestnika, w 60-minutowych jednostkach ćwiczebnych, w grupach minimum 15-osobowych. Zakłada się przeprowadzenie w okresie realizacji projektu 70 jednostek zajęć sportowych dla każdej grupy.

5 listopada 2019
Czytaj więcej o: Nabór wniosków na realizację programu "Szkolny Klub Sportowy" na rok 2020

Rolniczy handel detaliczny ze wsparciem ARiMR

Rolnicy i ich małżonkowie, którzy zajmują się lub chcą podjąć działalność w ramach rolniczego handlu detalicznego mogą ubiegać się o wsparcie w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Nabór wniosków na tzw. małe przetwórstwo rozpocznie się 21 listopada i potrwa do 20 grudnia 2019 r.


Rolniczy handel detaliczny (RHD), umożliwia rolnikowi sprzedaż żywności wyprodukowanej i przetworzonej we własnym gospodarstwie bezpośrednio konsumentowi. Odbywa się to z pominięciem pośredników, co pozwala uzyskiwać lepsze ceny za sprzedawane produkty rolno-spożywcze. RHD jest więc dobrym sposobem na zwiększenie dochodów rolniczych rodzin. Również ARiMR oferuje pomoc na rozwój tego typu działalności na wsi. Realizowana jest ona z budżetu PROW 2014-2020 w ramach „Wsparcia inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój”.


O pomoc w Agencji będą się mogli ubiegać rolnicy lub ich małżonkowie, ubezpieczeni w KRUS z mocy ustawy w pełnym zakresie, którzy już prowadzą lub zamierzają prowadzić działalność przetwórczą i sprzedaż produktów przetworzonych w ramach RHD. Lista produktów przetwarzanych i jednocześnie zbywanych (wymóg łączny) obejmuje w tym przypadku m.in. przetwory z owoców i warzyw, np. soki, dżemy, kiszonki, marynaty, koncentraty; przetwory zbożowe: mąki, kasze, płatki, otręby; oleje; wędliny; produkty mleczne, np. jogurty, sery, śmietana.


Należy zaznaczyć, że do prowadzenia rolniczego handlu detalicznego nie jest wymagane uzyskanie wpisu do Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej.
Wsparcie jest przyznawane w formie refundacji do 50 proc. kosztów kwalifikowalnych poniesionych na realizację inwestycji. Maksymalna kwota pomocy wynosi 100 tys. zł.

5 listopada 2019
Czytaj więcej o: Rolniczy handel detaliczny ze wsparciem ARiMR
Przejdź do - Uroczysty Jubileusz Par 2019

Uroczysty Jubileusz Par 2019

   25 par małżeńskich z terenu gminy Krzywda obchodziło Jubileusz Pożycia Małżeńskiego. 16 par Złote Gody oraz 9 par Diamentowe Gody. Z tej okazji 26 października 2019 r. w Centrum Kultury i Integracji Społecznej w Krzywdzie odbyło się uroczyste spotkanie. Jubilatów wraz z rodzinami powitali Wójt Gminy Krzysztof Warda oraz Kierownik USC Iwona Jawoszek. Uroczysty jubileusz swoimi osobami zaszczycili również: Z-ca Wójta Gminy Krzywda Zofia Mikusek, Przewodniczący Rady Gminy Krzysztof Cięciara, Wiceprzewodniczący Rady Gminy Jerzy Sprycha.

   W okolicznościowym przemówieniu Wójt Gminy złożył jubilatom życzenia i dodał, że wspólnie przeżyte 50 i więcej lat, to piękny czas, symbol wierności i miłości rodzinnej, to dowód wzajemnego zrozumienia istoty związku małżeńskiego, to wzór i piękny przykład dla młodych pokoleń wstępujących w związki małżeńskie.

30 października 2019
Czytaj więcej o: Uroczysty Jubileusz Par 2019

XVIII Sesja Rady Gminy Krzywda

W dniu 4 listopada 2019 r. o godz. 9:00 odbędzie się XVIII Sesja Rady Gminy Krzywda.  Miejsce obrad – sala konferencyjna Urzędu Gminy w Krzywdzie ul. Żelechowska 24B

30 października 2019
Czytaj więcej o: XVIII Sesja Rady Gminy Krzywda

Obwieszczenie Marszałka Wójewództwa Lubelskiego

 
Obwieszczenie Marszałka Województwa Lubelskiego z dnia 24 października 2019 roku o sporządzeniu projektu uchwały Sejmiku Województwa Lubelskiego w sprawie podziału województwa lubelskiego na obwody łowieckie.
28 października 2019
Czytaj więcej o: Obwieszczenie Marszałka Wójewództwa Lubelskiego

XVII Sesja Rady Gminy Krzywda

W dniu 21 października 2019 r. o godz. 9:30 odbędzie się XVII Sesja Rady Gminy Krzywda.  Miejsce obrad – Centrum Kultury i Integracji Społecznej w Krzywdzie, ul. Łukowska 20

17 października 2019
Czytaj więcej o: XVII Sesja Rady Gminy Krzywda

Życzenia

14 października 2019

Rozwiń Metryka

Podmiot udostępniający informację:
Data utworzenia:2015-10-02
Data publikacji:2015-10-02
Osoba sporządzająca dokument:
Osoba wprowadzająca dokument:Test
Liczba odwiedzin:195273