Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Urząd Gminy w Krzywdzie

Centrum Kultury i Integracji Społecznej w Krzywdzie

Kopiec Henryka Sienkiewicza w Okrzei

OSP w Radoryżu Kościelnym

Budynek Urzędu Gminy

Stawy w Radoryżu Kościelnym

Chleb dożynkowy

Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej

Budynek Urzędu Gminy w Krzywdzie

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Krzywdzie

Kościół w Radoryżu Kościelnym

OSP w Fiukówce

Miejsce wypoczynku w Krzywdzie

Aktualności

Logo Stowarzyszenie krzewienia kultury wiejskiej

Logo Stowarzyszenia Krzewienia Kultury Wiejskiej

 

W naszej gminie 4 października br. rozpocznie się wydawanie żywności pochodzącej z Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020, która jest współfinansowana z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym dostarczanego przez Bank Żywności w Lublinie.

 

Cel programu:

Celem Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020 jest dotarcie z pomocą żywnościową do grup osób najbardziej potrzebujących w całej Polsce.

 

Wydawanie żywności:

Wydawaniem żywności zajmuje się Stowarzyszenie Krzewienia Kultury Wiejskiej „SZANSA” w Krzywdzie. Żywność wydawana będzie w Krzywdzie przy ul. Przemysłowej 1 (dawna baza GS) osobom  które otrzymają skierowanie z Ośrodka Pomocy Społecznej. Oznacza to, że aby otrzymać paczkę żywnościową należy najpierw udać się go Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krzywdzie  mieszczącego się przy ul. Łukowskiej 20 w celu uzyskania skierowania, które następnie należy zabrać ze sobą na ul. Przemysłową 1.

 

Harmonogram wydawnia:

W celu usprawnienia wydawania produktów żywnościowych, będą one wydawane według poniższego harmonogramu:

  • 4 października, 8 listopada, 6 grudnia w godzinach od 9.30 do 14.30 dla miejscowości: Krzywda, Jasnosz, Feliksin, Gołe Łazy, Huta Dąbrowa, Podosie.
  • 5 października, 9 listopada, 7 grudnia w godzinach od 9.30 do 14.30 dla miejscowości: Wola Okrzejska, Okrzeja, Huta Radoryska, Drożdżak, Kożuchówka, Orle Gniazdo.
  • 6 października, 10 listopada, 8 grudnia w godzinach od 9.30 do 14.30 dla miejscowości: Laski, Nowy Patok, Stary Patok, Budki, Wielgolas, Zimna Woda,, Kasyldów, Teodorów, Fiukówka, Radoryż Kościelny, Radoryż Smolany, Ruda, Cisownik, Szczałb, Rozłąki.

 

Kryteria:

Zgodnie z założeniami programu Pomoc żywnościowa, w postaci paczki żywnościowej może być przekazywana osobom spełniających kryteria kwalifikowalności do statusu osoby najbardziej potrzebującej, tj.: osób i rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, spełniających kryteria określone  w art. 7 ustawy o pomocy społecznej i których dochód nie przekracza 150% kryterium dochodowego uprawniającego do skorzystania z pomocy społecznej (951 zł dla osoby samotnie gospodarującej i 771 zł dla osoby w rodzinie), na podstawie skierowania wystawionego przez właściwy terytorialnie Ośrodek Pomocy Społecznej, lub w przypadku osoby bezdomnej – oświadczenia podpisanego w organizacji.

 

Dodatkowe inforamcje:

Więcej informacji i uzyskać można w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Krzywdzie osobiście lub  pod nr telefonu  25 755 12 89

 

Załączniki:

W załączeniu oświadczenie na podstawie którego będą wydawane zaświadczenia.

Oświadczenie o dochodach część B.