Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Urząd Gminy w Krzywdzie

Centrum Kultury i Integracji Społecznej w Krzywdzie

Kopiec Henryka Sienkiewicza w Okrzei

OSP w Radoryżu Kościelnym

Budynek Urzędu Gminy

Stawy w Radoryżu Kościelnym

Chleb dożynkowy

Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej

Budynek Urzędu Gminy w Krzywdzie

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Krzywdzie

Kościół w Radoryżu Kościelnym

OSP w Fiukówce

Miejsce wypoczynku w Krzywdzie

Dożynki Gminne 2019

Upalna pogoda i wysoka frekwencja towarzyszyły tegorocznym Dożynkom Gminy Krzywda. W niedzielę 1 września rolnicy najpierw podziękowali za plony podczas mszy świętej, a potem bawili się na festynie, połączonym z turniejem sołectw i zakończonym koncertem disco polo.Dziękczynna mszę świętą odprawił wikariusz parafii w Radoryżu Kościelnym ksiądz Sławomir Pękała, który podczas eucharystii poświęcił tradycyjny chleb i wieńce dożynkowe. Bochen, wypieczony z tegorocznych zbóż starostowie - Ilona Zegadło z Podosia i Kamil Gajo z Radoryża Kościelnego - przekazali wójtowi Krzysztofowi Wardzie, natomiast wieńce wzięły udział w dorocznym konkursie.

Spośród 15 kompozycji najwyższe oceny jury zdobył wieniec z Wielgolasu. Na drugą nagrodę zasłużyli mieszkańcy Radoryża Smolanego, a na trzecim miejscu uplasowały się ex aequo kompozycje z Fiukówki i Nowego Patoka. Pozostałe wieńce zajęły solidarnie czwarte miejsce.

Niedzielna uroczystość była również okazją do wręczenia wyróżnień dla rolników, które otrzymało 25 osób. 

Dużo emocji i śmiechu przyniosły zmagania dziewięcioosobowych drużyn, które wzięły udział w turnieju sołeckim. Rywalizacja odbywała się w pięciu konkurencjach, a jedną z najbardziej widowiskowych okazało się przeciąganie liny. - Uczestnicy tak poważnie podeszli do zawodów, że część z nich w walce o punkty... gubiła buty - relacjonują organizatorzy. W programie turnieju był także slalom z piłką przy użyciu miotły, rzuty ziemniakiem do wiadra, wyścigi w folii oraz wyścig sołtysów, polegający na przenoszeniu sołtysa lub radnego w kocu. Najlepiej z tymi zadaniami poradziła sobie reprezentacja Sołectwa Szczałb, która stawała na podium w każdej konkurencji. Na drugiej pozycji uplasowała się Fiukówka, a na trzecim miejscu rywalizację zakończył Radoryż Kościelny.