Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. Zamknij Zamknij

Informacje

Urząd Gminy w Krzywdzie

Centrum Kultury i Integracji Społecznej w Krzywdzie

Kopiec Henryka Sienkiewicza w Okrzei

OSP w Radoryżu Kościelnym

Budynek Urzędu Gminy

Stawy w Radoryżu Kościelnym

Chleb dożynkowy

Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej

Budynek Urzędu Gminy w Krzywdzie

Gminny Ośrodek Sportu i Rekreacji w Krzywdzie

Kościół w Radoryżu Kościelnym

OSP w Fiukówce

Miejsce wypoczynku w Krzywdzie

Otwarty nabór na Partnera

Otwarty nabór na Partnera

do wspólnej realizacji projektu pn. „Wygrana rodzina w Gminie Krzywda” składanego w odpowiedzi na opublikowany przez Departament Europejskiego Funduszu Społecznego w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej pełniący rolę Instytucji Zarządzającej Programem Fundusze Europejskie dla Rozwoju Społecznego 2021-2027 (FERS) konkurs nr FERS.05.01-IZ.00-002/24 w ramach działania 5.1 „Innowacje społeczne (innowacyjne działania społeczne)” FERS

Na podstawie art. 39 ust. 2 ustawy z dnia 28 kwietnia 2022 r. o zasadach realizacji zadań finansowanych ze środków europejskich w perspektywie finansowej 2021–2027 (Dz. U. 2022 poz. 1079 z późn.zm.)

Liderem projektu jest: Gmina Krzywda/Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Krzywdzie

  1. CEL PARTNERSTWA

Celem partnerstwa jest wspólna realizacja projektu, którego rezultatem będzie: skalowanie modelu „Wygrana rodzina”, którego celem jest zmniejszenie zjawiska transmisji biedy i wykluczenia społecznego poprzez zastosowanie integrowanego i kompleksowego programu pomocy wspierającego całą rodzinę, ze szczególną uwagą skierowaną na dzieci i młodzież, w jej najbliższym sąsiedztwie.

 

  1. MIJESCE REALIZACJI I OKRES PROJEKTU
  2. Miejscem realizacji projektu będzie gmina Krzywda.
  3. Okres realizacji projektu: IV kwartał 2024 r. – IV kwartał 2026 r./I kwartał 2027 r.
  4. Budżet projektu nie będzie mniejszy niż 200 000 euro oraz nie większy niż 3 000 000 zł
  5. Wkład własny nie jest wymagany.

 

III. GŁÓWNE ZADANIA W RAMACH PROJEKTU

Realizacja założeń modelu „Wygrana rodzina”. Szczegółowy opis modelu znajduje się w załączniku nr 2 do konkursu nr FERS.05.01-IZ.00-002/24.

  1. Dostosowanie modelu do lokalnych uwarunkowań oraz zbudowanie lokalnej koalicji na rzecz jego wprowadzenia w życie na obszarze realizacji projektu.
  2. Rekrutacja rodzin, które wymagają wzmocnienia kapitału społecznego i przeprowadzenie diagnozy ich potrzeb.
  3. Realizacja lokalnego systemu wsparcia dla zrekrutowanych rodzin zgodnie z modelem.
  4. Działania, które wzmocnią wprowadzenie modelu do praktyki w lokalnym środowisku, co oznacza kontynuację działań opartych na wypracowanych narzędziach wspierania rodziny oraz współpracy instytucjonalnej.

 

  1. MINIMALNY ZAKRES ZADAŃ PRZEWIDZIANY DLA PARTNERA
  2. Opracowanie, wspólnie z Liderem projektu, zakresu merytoryczno-finansowego projektu.
  3. Wsparcie w zbudowaniu lokalnej koalicji zwanej również lokalnym systemem wsparcia, który pozwoli na wprowadzenie modelu w życie.
  4. Wsparcie lidera projektu w rekrutacji rodzin, które wymagają wzmocnienia kapitału społecznego i przeprowadzenie diagnozy ich potrzeb.
  5. Realizacja założeń modelu dostosowanego do uwarunkowań lokalnych.
  6. Prowadzenie wspólnie z Liderem projektu analizy lokalnych uwarunkowań, specyfiki wy-stępujących problemów, ograniczeń i deficytów oraz potrzeb grupy docelowej.
  7. Prowadzenie akcji informacyjno-promocyjnych, organizacja wydarzeń i spotkań promują-cych założenia projektu.
  8. Bieżąca realizacja zadań, ewaluacja i monitoring.
  9. Zarządzanie projektem (w części dotyczącej Partnera projektu), rozliczanie finansowe,

sprawozdawczość.

  1. Budżety Partnera wiodącego i Partnera będą wyodrębnione księgowo oraz we

wniosku o dofinansowanie projektu. Na budżet Partnera wiodącego i Partnera składać się

będą koszty bezpośrednie i pośrednie, zgodnie z zasadami określonymi w „Wytycznych

dotyczących kwalifikowalności wydatków na lata 2021-2027” wydanymi na podstawie

art. 5 ust. 1 pkt 2 ustawy z dnia 28 kwietnia 2022 r. o zasadach realizacji zadań

finansowanych ze środków europejskich w perspektywie finansowej 2021-2027 (Dz. U.

poz. 1079).

  1. Partner, przy realizacji swoich zadań, zobowiązany będzie do przestrzegania

Wytycznych dotyczących kwalifikowalności wydatków na lata 2021-2027” oraz

Wytycznych dotyczących realizacji zasad równościowych w ramach funduszy unijnych na

lata 2021-2027.

  1. WARUNKI UDZIAŁU W NABORZE DLA PARTNRA
  2. Projekt będzie realizowany w partnerstwie z podmiotem, który jest organizacja pozarządową lub innym podmiotem wskazanym w art. 3 ust. 3 Ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie z dnia 24 kwietnia 2003 roku, który posiada co najmniej 3-letnie doświadczenie w działalności na rzecz dzieci i młodzieży na polu włączenia społecznego lub wspierania rozwoju lub wyrównywania szans, zdobyte na obszarze realizacji projektu lub jego bliskiego sąsiedztwa rozumianego jako gmina lub powiat sąsiadująca/-y z obszarem realizacji projektu.
  3. Działalność kandydata na Partnera musi być zgodna z celami partnerstwa i celami projektu.
  4. Organizacja będzie posiadać personel legitymujący się doświadczeniem w realizacji projektów unijnych, w tym co najmniej dwiema osobami, które w ciągu ostatnich 3 lat zarządzały projektami unijnymi,

 

  1. OBLIGATORYJNE WYMAGANIA W STOSUNKU DO PARTNERA
  2. Realizacja projektu w partnerstwie przyczyni się do osiągnięcia planowanych rezultatów oraz produktów projektu.
  3. Partner musi posiadać zasoby niezbędne do realizacji projektu (kadrę, sprzęt techniczny, infrastrukturę, potencjał finansowy).
  4. Partner będzie angażowany w zadania realizowane w ramach projektu na każdym jego etapie, w tym wspólne przygotowanie wniosku o dofinansowanie projektu i wspólne zarządzanie projektem, w oparciu o doświadczenie i wiedzę praktyczną (ostateczny podział zadań będzie przedmiotem ustaleń zawartych w umowie o partnerstwie).
  5. Partnerem nie może być podmiot wykluczony z możliwości ubiegania się o dofinansowanie.
  6. Zespół projektowy partnera będzie dyspozycyjny przez pełen okres przygotowania i realizacji projektu, a także w przypadku konieczności prowadzenia prac związanych z rozliczaniem projektu po okresie jego realizacji.
  7. Z partnerem wyłonionym w toku naboru zostanie zawarta umowa o partnerstwie, której zakres został wskazany w art. 39 ust. 9 ustawy z dnia 28 kwietnia 2022 r. o zasadach realizacji zadań finansowanych ze środków europejskich w perspektywie finansowej 2021–2027 (Dz. U. 2022 poz. 1079 z późn.zm.).

 

VII. KRYTERIA OCENY OFERT:

  1. Deklarowany wkład potencjalnego Partnera w realizację celów partnerstwa, w postaci potencjału kadrowego, technicznego, społecznego (należy wskazać osoby, które zostaną zaangażowane do realizacji projektu oraz ich planowanej funkcji w projekcie) - max 70 pkt.
  2. Zgodność działania potencjalnego partnera z celami partnerstwa, deklarowanego wkładu potencjalnego partnera w realizację celu partnerstwa oraz doświadczenie potencjalnego partnera w działalności na rzecz dzieci i młodzieży na polu włączenia społecznego lub wspierania rozwoju lub wyrównywania szans, zdobyte na obszarze realizacji projektu lub jego bliskiego sąsiedztwa rozumianego jako gmina lub powiat sąsiadująca/-y z obszarem realizacji projektu. 10 pkt. za każdy wskazany projekt powyżej 6-miesięcznego doświadczenia jw., Max 20 pkt.

- Ocena złożonych ofert prowadzona będzie zgodnie z art. 39 ustawy z dnia 28 kwietnia 2022 r. o zasadach realizacji zadań finansowanych ze środków europejskich w perspektywie finansowej 2021–2027 (Dz. U. 2022 poz. 1079 z późn.zm.), z zachowaniem zasady przejrzystości i równego traktowania podmiotów.

- Preferowane będą podmioty o największym potencjale z punktu widzenia celów partnerstwa

i założeń projektu.

 

VIII. TERMIN, MIEJSCE I SPOSÓB SKŁADANIA ZGŁOSZEŃ

  1. W ramach niniejszego naboru kandydat na Partnera może złożyć tylko jedną ofertę na Partnera.
  2. Nie ma możliwości zmiany oferty lub wycofania w celu ponownego złożenia oferty przed upływem terminu składania ofert.
  3. Ofertę kandydata na Partnera wraz z załącznikami należy przygotować w języku polskim na

formularzu zgłoszenia Partnera do wspólnej realizacji projektu, stanowiącym załącznik nr 1 do

niniejszego ogłoszenia.

  1. Wraz z ofertą należy przedłożyć załączniki (wyłącznie w wersji papierowej):
  2. a) aktualny odpis z rejestru lub odpowiedniego wyciągu z ewidencji lub inne dokumenty

potwierdzające status prawny oferenta i umocowanie osób go reprezentujących;

  1. b) pełnomocnictwo do składania oświadczeń woli (w przypadku gdy umowę będą podpisywały

osoby inne niż uprawnione do reprezentacji zgodnie ze statutem i odpisem z Krajowego Rejestru Sądowego);

  1. c) aktualny statut podmiotu;
  2. Oferta powinna zawierać wszystkie niezbędne informacje zgodnie z wymaganiami wobec kandydata na partnera i zakresu oferty określonymi w niniejszym ogłoszeniu.
  3. Oferta oraz wszystkie oświadczenia składane w ramach niniejszego naboru powinny być podpisane przez osobę/ osoby upoważnioną do reprezentowania podmiotu składającego ofertę, zgodnie z zasadą reprezentacji wynikającą z postanowień odpowiednich przepisów prawnych lub pełnomocnictwa. Oferta powinna być podpisana w sposób umożliwiający identyfikację osoby składającej podpis (np. czytelny podpis składający się z pełnego imienia i nazwiska lub podpis nieczytelny opatrzony pieczęcią imienną) lub podpis elektroniczny.
  4. Ofertę należy przesłać na adres: Łukowska 20, 21-470 Krzywda lub złożyć osobiście w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Krzywdzie z dopiskiem w piśmie przewodnim: Wybór partnera do wspólnej realizacji projektu pn. „Wygrana rodzina w Gminie Krzywda”.
  5. Ofertę należy złożyć w terminie do dnia 17 kwietnia 2024 r. do godz. 10:00. Decyduje data wpływu ofert do Ośrodka Pomocy Społecznej w Krzywdzie. Oferty złożone po terminie, na niewłaściwym formularzu, bez wszystkich wymaganych załączników lub przez nieuprawniony podmiot pozostaną bez rozpatrzenia.
  6. POSTANOWIENIA KOŃCOWE
  7. Od ogłoszonego wyniku naboru nie przysługuje odwołanie.
  8. Ogłaszający zastrzega sobie prawo do negocjowania warunków realizacji partnerstwa, rozstrzygnięcia niniejszego naboru bez wyboru żadnego z kandydatów na partnera, jak i do unieważnienia naboru w każdej chwili bez podania przyczyn.
  9. W przypadku unieważnienia naboru ogłaszający nie ponosi odpowiedzialności za szkody jakie poniósł z tego tytułu kandydat na partnera, który dokonał zgłoszenia, a w szczególności ogłaszający nie ponosi odpowiedzialności za koszty przygotowania oferty.
  10. W przypadku wystąpienia przyczyn skutkujących brakiem możliwości zawarcia umowy partnerskiej z wybranym partnerem, ogłaszający dopuszcza możliwość zawarcia umowy partnerskiej z podmiotem, który jako następny w kolejności został najwyżej oceniony. Niniejsze ogłoszenie nie stanowi oferty w myśl art. 66 kodeksu cywilnego, jak również nie jest ogłoszeniem w rozumieniu ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych oraz nie stanowi zobowiązania Gminy Krzywda/Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krzywdzie do przyjęcia którejkolwiek z ofert.
  11. INTEGRALNĄ CZĘŚĆ OGŁOSZENIA STANOWIĄ
    1. Załącznik nr 1 - Formularz zgłoszenia partnera do wspólnej realizacji projektu wraz z oświadczeniami
    2. Załącznik nr 2 - Oświadczenie o współpracy
    3. Załącznik nr 3 – Klauzula informacyjna